Overslaan en naar de inhoud gaan
Logo Bravo | Brabant vervoert ons

Main navigation

  • Home
  • Reizen
  • Vervoerbewijzen
  • Klantenservice
  • Zoeken

Secondary menu

  • Nieuws
  • Tips
  • Over Bravo
  • English
  • Facebook
  • Instagram

Kruimelpad

  1. Home
  2. Nieuws
  3. Bravoflex Nu Beschikbaar In Heel Brabant

Bravoflex nu beschikbaar in heel Brabant

Met een rit door Heeze-Leende, Geldrop-Mierlo en Nuenen werd de start van Bravoflex donderdag gevierd. Op de foto v.l.n.r. Sandor Löwik, Robert Groenewoud, Hans van de Laar.
30 april 2026

Met een symbolische rit door Heeze‑Leende, Geldrop‑Mierlo en Nuenen is Bravoflex officieel van start gegaan in Zuidoost‑Brabant. Deze nieuwe manier van reizen verbindt kleine kernen, bedrijventerreinen en buitenwijken op ieder moment van de week met het reguliere openbaar vervoer.  In de regio Zuidoost‑Brabant zijn er ruim 80 nieuwe Bravoflex‑haltes toegevoegd. Daarmee is de vervoersdienst nu in de hele provincie Noord‑Brabant beschikbaar.

Bravoflex werkt zonder vaste routes of dienstregeling. Reizigers kunnen een rit reserveren door te bellen of gebruik te maken van een speciale app. Een rit met Bravoflex kan worden gestart vanaf alle ruim 5.000 reguliere bushaltes in Noord-Brabant én vanaf de ruim 260 extra Bravoflex-haltes. Elke dag van de week en tot laat in de avond. Voor slechts twee euro brengt Bravoflex je van een halte naar een overstaphalte: dat is bijvoorbeeld een trein- of busstation waar je je reis kunt vervolgen.

Op die manier is Bravoflex een waardevolle aanvulling op het bestaande openbaar vervoer. En worden ook kleine kernen en buitenwijken verbonden aan het Brabantse ov-netwerk. Bravoflex is voor een meerprijs ook te reserveren voor een rit naar een specifieke halte op maximaal 25 kilometer afstand. Alle ritten worden verzorgd door regiotaxibedrijven.

Op elk moment verbonden

“Brabant groeit ontzettend hard, zeker hier in het zuidoosten”, zegt gedeputeerde Stijn Smeulders (mobiliteit) “Om ervoor te zorgen dat onze provincie bereikbaar blijft, zal ook het openbaar vervoer mee moeten groeien. Dat doen we bijvoorbeeld met een gloednieuw station in Eindhoven, maar ook met een oplossing als Bravoflex. Die is juist bedoeld voor plaatsen waar de grote bus niet stopt of waar de buurtbus alleen op doordeweekse dagen rijdt. Het is dus echt een aanvulling óp het openbaar vervoer, géén vervanging van. Zo kan iedereen blijven meedoen. En zijn nog veel meer Brabanders op elk moment van de dag verbonden met ons ov.

De start van Bravoflex werd donderdagmiddag symbolisch gevierd met een rit van Heeze-Leende, door Geldrop-Mierlo naar Nuenen. Gemeenten die er dankzij Bravoflex respectievelijk 4, 1 en 3 extra haltes bijkrijgen waar inwoners hun ov-reis kunnen starten. In het gehele concessiegebied van Zuidoost-Brabant komen er 83 haltes bij. De verwachting is dat dat aantal in de komende maanden nog zal toenemen.

Succesvolle start

Zuidoost-Brabant is het derde en laatste concessiegebied waarin Bravoflex wordt uitgerold. In januari 2025 startte de dienst al in West-Brabant. In de loop van het eerste jaar is het aantal Bravoflex-haltes in de regio al uitgebreid van ruim 40 naar ruim 60. In Oost-Brabant is Bravoflex op 1 januari 2026 gestart. In die twee gebieden hebben duizenden reizigers inmiddels al ritten gemaakt die voorheen niet mogelijk waren met het OV.

Meer informatie

Bravoflex Zuidoost-Brabant | Bravo

Foto: Met een rit door Heeze-Leende, Geldrop-Mierlo en Nuenen werd de start van Bravoflex donderdag gevierd. Op de foto v.l.n.r. Sandor Löwik, Robert Groenewoud, Hans van de Laar.

Nieuws

Buurtbus Grave – Boxmeer dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers

10 sep 2026

Het nieuwe busstation in Oud Gastel is volop in gebruik

10 sep 2026

De Bravoflex-rit van Rianneke: “Altijd een goede aansluiting op mijn trein”

09 sep 2026

Reis niet met een overvolle bus, pak een busje eerder of later

08 sep 2026

Aanpassing ritten lijn 210 en 502 vanaf 24-8

20 aug 2026

Aangepaste route lijn 4 in Breda vanaf 24-8

20 aug 2026

Bravoflex breidt uit met 18 nieuwe haltes

14 jul 2026

Pak de bus naar het TextielMuseum en krijg korting

14 jul 2026

Secondary side menu

  • Nieuwsbrief

Hulp nodig?

  • Advies vervoerbewijs
  • Een reis plannen
  • Klantenservice
  • Uitcheck vergeten?

Blijf op de hoogte

  • Facebook
  • Instagram
  • Nieuwsbrief

Footer menu

  • Cookies
  • Proclaimer
  • Toegankelijkheid

Reizen

  • Ik reis als
    • Forens en zakelijke reiziger
    • Senior (65+)
    • Jongere van 12 t/m 18 jaar
    • Student
    • Gezin
  • Ik reis met
    • Bus en/of trein
    • Bravoflex
    • (Deel)fiets
    • (Deel)auto
    • Lokaal vervoer
  • Reisplanner
  • Vertrektijden
  • Dienstregeling busvervoer
  • Omleidingen en storingen bus
  • P+R parkeerterreinen
  • Reizen met een beperking
  • Dienstregeling vakanties en feestdagen

Vervoerbewijzen

  • Abonnementen
    • Jeugd maandabonnement Brabant
    • Brabant Dalkorting
    • Brabant Altijd Vrij Jaar
    • Brabant Altijd Vrij Maand
  • Losse kaartjes
    • Bravo OV-schoolticket
    • Ritkaart
    • Dalurendagkaart
  • Bravo tarievencheck
  • OVpay
  • OV-chipkaart
  • Leeftijdskorting 12-18 en 65+
Plan je reis Waar wil je naartoe?
Bravo tarievencheck Welk vervoerbewijs past bij jou?

mobileMenu

  • Home
  • Reizen
    • Ik reis als
      • Forens en zakelijke reiziger
      • Senior (65+)
      • Jongere van 12 t/m 18 jaar
      • Student
      • Gezin
    • Ik reis met
      • Bus en/of trein
        • Bravodirect
        • Buurtbus
          • Vrijwilligers gezocht!
      • Bravoflex
        • Bravoflex Oost-Brabant
        • Bravoflex West-Brabant
        • Bravoflex Zuidoost-Brabant
        • Bravoflex in Helmond
        • Bravoflex in Loon op Zand, Dongen, Waalwijk
        • Bravoflex Apps
        • Klantenservice Bravoflex
      • (Deel)fiets
      • (Deel)auto
      • Lokaal vervoer
    • Reisplanner
    • Vertrektijden
    • Dienstregeling busvervoer
    • Omleidingen en storingen bus
    • P+R parkeerterreinen
    • Reizen met een beperking
    • Dienstregeling vakanties en feestdagen
  • Vervoerbewijzen
    • Abonnementen
      • Jeugd maandabonnement Brabant
      • Brabant Dalkorting
      • Brabant Altijd Vrij Jaar
      • Brabant Altijd Vrij Maand
    • Losse kaartjes
      • Bravo OV-schoolticket
      • Ritkaart
      • Dalurendagkaart
    • Bravo tarievencheck
    • OVpay
    • OV-chipkaart
    • Leeftijdskorting 12-18 en 65+
  • Klantenservice
  • Zoeken

mobileMenuSecondary

  • Nieuws
    • Nieuwsbrief
  • Tips
  • Over Bravo
    • Partners
    • Gedeelde mobiliteit
  • English
    • Ways to get around
      • Bus
      • Bravoflex
      • Regiotaxi and Deeltaxi
      • Car Sharing
      • Bicycle Sharing
    • Plan a journey
    • Tickets
    • Timetables
    • Accessibility
    • Customer services
  • Facebook
  • Instagram